Esita küsimus elik@nlib.ee

Yana Toom: vabakaubanduslepet USA-ga ei peaks sõlmima iga hinna eest

10.06.2015

Euroopa Parlamendi president Martin Schulz võttis üllatuslikult vastu otsuse lükata edasi Euroopa Liidu ja USA vabakaubandusleppe raporti üle hääletamine, mistõttu otsustas europarlament täna lükata edasi ka arutelu raporti üle. Arutelu ja hääletus peaksid uue kava kohaselt leidma aset juulis.

Häältega 183 poolt, 181 vastu ja 37 erapooletut otsustas europarlament täna lükata edasi arutelu Euroopa Liidu-USA vabakaubandusleppe raporti üle, mis kujutab endast soovituste kogumikku Euroopa Komisjonile, kes Ameerika Ühendriikidega leppe tingimusi kokku leppima asub.

Eesti saadik Euroopa Parlamendi juures, liberaalide fraktsiooni ALDE liige Yana Toom kinnitas Vikerraadio saatele „Uudis+“, et debati edasilükkamine on hea otsus, kuna debatt ja hääletus ei tohiks teineteisest kuu kaugusele jääda.

Toomi väitel on vabakaubanduslepe leidnud europarlamendis siiani sotsiaaldemokraatide fraktsiooni vastuseisu, kuna nad leiavad, et USA ei kaitse piisavalt oma töötajate õigusi.

„See tegelikult vastab tõele. Näiteks põllumajandustöötajad on igasuguse sotsiaalse kaitse alt väljas ja farmides töötavad vaid Mehhiko immigrandid. Aga raportis on sees, et USA firmad peaksid jälgima paremini oma töötajate sotsiaalset kaitset,“ selgitas Toom.

Europarlamendile teeb muret ka see, et USA-s on tootmine odavam kui Euroopa Liidus, mistõttu ei tohiks Euroopa Liidu turule lubada neid kaupu, mis ohustavad samalaadse kauba tootmist Euroopa Liidus.

 

Loe edasi: uudised.err.ee