Esita küsimus elik@nlib.ee

Von der Leyeni juhitav Euroopa Komisjon keskendub kliima- ja digiteemadele

28.11.2019

Ursula von der Leyeni juhitava Euroopa Komisjoni uue koosseisu kõige prioriteetsem tegevusvaldkond saab olema kliimamuutuste pidurdamine ning selle kõrval digiarengu ja Euroopa Liidu globaalse rolli edendamine, leiavad tema kolmapäevast kõnet kuulanud spetsialistid.

“Eks ühtepidi jätkab uus Komisjon vana (Jean-Claude Junckeri juhitud – toim.) Komisjoni prioriteete. Aga kolm suurt teemat, mis saavad domineerima selle Komisjoni tööd on esiteks kliimaneutraalsuse eesmärgi saavutamine, teiseks on von der Leyenil väga suur ambitsioon digiteemades, kus eelmine Komisjon keskendus digituru lõpuleviimisele ja kolmas teema on laienemine, kus ju eelmine Komisjon oli võrdlemisi passiivne. Uus Komisjon saab kindlasti olema laienemise teeemal palju aktiivsem,” rääkis Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets ERR-ile.

Von der Leyen esitles kolmapäeval Euroopa Parlamendis enne tema juhitava Komisjoni kinnitamise üle peetud hääletust oma tegevuskava, kus tutvustas volinikke ja nende ette seatud ülesandeid.

Kasemetsa juhtis tähelepanu, et uus Euroopa Komisjon soovib kliimaneutraalsust aastaks 2050 saavutada viisil, et see oleks õiglane ning suunatud kasvule, ega sunniks liiga paljusid ettevõtteid sulgema. Digiteemades keskendub uus Komisjon uute digitehnoloogiate valdkonnas maailma tipus olemisele – et Euroopa suunaks arenguid superarvutite ja tehisintellekti osas, rääkis ta pärast von der Leyeni kõne kuulamist.

 

Loe edasi: err.ee