Esita küsimus elik@nlib.ee

Volinikuta Eesti Euroopa Komisjonis eelarve aruteludel osaleda ei saa

11.11.2019

Kuigi uus Euroopa Komisjon oleks pidanud ametisse asuma novembri alguses, on see edasi lükkunud vähemalt kuu võrra, sest kõik volinikud ei ole saanud parlamendi heakskiitu. See tähendab seisakuaega Euroopa Liidus ja seda et uus komisjon ei osale aktiivselt eelarvearuteludes. Eestil läheb juba viies kuu ilma oma volinikuta.

Sel nädalal sai Rumeenia uue valitsuse, seda oodati pikisilmi ka Brüsselis, sest valitsus nimetas lõpuks uue volinikukandidaadi. Selleks sai Euroopa Parlamendi liige Adina-Ioana Valean.

Sellest, kuidas läheb Rumeenia, Ungari ja Prantsusmaa uutel volinikukandidaatidel parlamendis, sõltub edasine asjade käik. Samuti sellest, mis ikkagi saab Suurbritannia tooliga, mille täitmisega peaminister Boris Johnson ei ole kiirustanud.

Euroopa Komisjoni tulevane volinik Kadri Simson ütles ERR-ile, et kui kõik eesootavad protseduurid lähevad libedalt ehk et Euroopa Parlament kuulab ära kolm allesjäänud kandidaati, annab neile kohe pärast esimest kuulamist heakskiidu, siis on võimalik, et uus komisjon alustab 1. detsembril.


Loe edasi
: err.ee