Esita küsimus elik@nlib.ee

Viis Euroopa Liidu liikmesriiki soovivad jätkata ajutise piirikontrolliga

13.10.2017

Viis Euroopa Liidu liikmesriiki soovivad jätkata ajutise piirikontrolliga Schengeni sisepiiridel. Saksamaa ja Prantsusmaa siseministrid tegid täna Luksemburgis ühisavalduse, mille kohaselt pikendatakse pistelist piirikontrolli terroriohu tõttu aprilli lõpuni.

Siseminister Andres Anvelti sõnul tõukub otsus riikide sisepoliitikast ja pälvis täna siseministrite kohtumisel palju kriitikat. Samal ajal püüab Eesti saavutada kompromissi Euroopa varjupaigareeglite reformiks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kui veel möödunud kevadel rääkis Euroopa Komisjon, et rändekriisi haripunktis kehtestatud piirikontroll lõpetatakse paari kuu jooksul nagu reeglid ette näevad, siis Saksamaa ja Prantsusmaa soov pistelise kontrolliga jätkata, sunnib komisjoni reegleid ümber vaatama.

Saksamaa siseminister Thomas De Maizere ütles, et Saksamaa otsustas pikendada piirikontrolli alates 11. novembrist kuue kuu võrra. “Selle peamiseks põhjuseks on julgeolekuolukord Euroopas ja terrorioht,” ütles ta.

Slovakkia siseminister Robert Kalinak ütles, et kõik kardavad terrorirünnakuid. “Me kõik kardame terrorirünnakuid. Aga ma ei ole kindel, et sellised meetmed on tõhusad,” sõnas minister.

Euroopa Komisjoni rändevolinik Dimitris Avramopoulos ütles, et Schengen peab püsima jääma. “Kui Schengen kaob, kaob ka Euroopa,” tõdes rändevolinik.

 

Loe edasi: err.ee