Esita küsimus elik@nlib.ee

Viimane samm rändlustasude kaotamiseks: EP andis heakskiidu hulgihindade ülempiiridele

06.04.2017

Neljapäeval toimunud hääletusel eemaldasid saadikud viimase takistuse rändlustasude kaotamiseks.

Jaemüügi rändlusteenuse lisatasud tühistatakse 15. juunil 2017. See võimaldab tarbijatel teha kõnesid ja kasutada andmesideteenuseid teises ELis liikmesriigis sama hinnaga kui oma koduriigis.

Parlament eemaldas viimase takistuse rändlustasude tühistamisele, kiites häältega 549 poolt, 27 vastu, 50 erapooletut heaks kokkuleppe hulgihindade ülempiiride seadmiseks.

“See on suur võit Euroopa tarbijate hüvanguks”, ütles raportöör Miapetra Kumpula-Natri (S&D, FI). “Võime nüüd tunda rõõmu selle üle, et 15. juunist ei ole enam rändluse lisatasusid. Andmesideteenuste kasutajad üle Euroopa saavad nüüd Euroopas reisides ilma lisatasudeta kontrollida e-kirju, kasutada kaarte ja fotosid sotsiaalmeedias üle laadida.”

Taustainfo

Kokkulepe EP ja ELi Nõukogu läbirääkijate vahel rändlustasude hulgihindade piiramiseks sätestab ülempiirid, kui palju võivad operaatorid küsida üksteiselt tasu selle eest, kui tarbijad helistavad, saadavad SMSe või kasutavad internetti teises ELi riigis. Hulgihindade ülempiiride kehtestamise eesmärk on võimaldada operaatoritel pakkuda oma klientidele lisatasudeta rändlust ilma riigisiseseid hindu tõstmata.

Rändlustasud on lisatasud, mis lisanduvad paketipõhisele tavatariifile, kui tarbijad kasutavad kõne- ja andmesideteenuseid välisriigis.

Allikas: europarl.europa.eu