Esita küsimus elik@nlib.ee

Välisminister Sven Mikser: Euroopa Liidu arengukoostöö peab sammu pidama digitaalse arenguga

12.09.2017

Täna, 11. septembril toimus Tallinnas Euroopa Liidu arengukoostööministrite mitteametlik kohtumine. Kohtumist juhtis ELi välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini. Arengukoostöö ministri rolli täidab Eestis välisminister Sven Mikser.

Välisminister Sven Mikser tõi kohtumisel esile, et digitaalne areng toimub kõikjal maailmas ja Euroopa Liit peaks seetõttu ka oma arengukoostööpoliitikas digitaalsusele rohkem tähelepanu pöörama. „Me peame tegema arengukoostööd, mis on suunatud tulevikku, ning olema teadlikud lisaväärtusest, mida digitaalsed tehnoloogiad ja lahendused riikide arengule anda saavad,“ rõhutas Mikser oma sõnavõtus.

Kohtumine algas töölõunaga, kus ministrid arutasid koostööd enamarenenud arenguriikidega, sealhulgas keskmise sissetulekuga riikidega. Välisminister Sven Mikseri sõnul elabki suur osa maailma kõige vaesematest inimestest just keskmise sissetulekuga riikides, mistõttu tuleb nendesse panustada senisest enam. „Peame rohkem panustama koostööle enamarenenud arenguriikidega, mis vastaks nende võimekustele ja vajadustele,“ ütles välisminister kohtumisel. „On palju valdkondi, kus meil on ühised huvid, näiteks kliimasoojenemise pidurdamine või rändekriisile lahenduse leidmine,“ lisas minister.

Kohtumisel rääkisid ministrid ka riikide vastupanuvõimest ning humanitaarabi ja arengukoostöö sidumisest. Õhtusöögil arutavad ministrid Euroopa Liidu välisinvesteeringute kava.

Allikas: eu2017.ee