Esita küsimus elik@nlib.ee

Välisminister Sven Mikser: Eesti toetab Makedoonia püüdlusi ühinemisel Euroopa Liiduga

01.11.2017

Välisminister Sven Mikser arutas täna kohtumisel Makedoonia välisministri Nikola Dimitroviga Eesti ja Makedoonia suhteid, Euroopa Liidu laienemispoliitikat ja julgeolekukeskkonda. „Toetame täielikult teie püüdlusi Euroopa Liidu ja NATOga liitumiseks,“ lausus Mikser.

Kahe riigi vahelistest suhetest rääkides tõdesid ministrid, et kuigi need on head, leidub võimalusi koostöö tihendamiseks. „Kindlasti on oluline infotehnoloogia koostööprojektide jätkamine,“ sõnas Eesti välisminister. „Meil on rohkelt kogemusi, mida teistega jagada,“ lisas Mikser.

Rääkides Makedoonia liitumisest nii Euroopa Liidu kui ka NATOga, julgustas Mikser jätkama reformidega ja võtmeprioriteetide elluviimisega, lisades, et olulisel kohal on ka edendada heanaaberlikke suhteidteiste piirkonna riikidega. „Laienemispoliitika usaldusväärne elluviimine aitab kaasa Euroopa stabiilsusele ning julgeolekule, demokraatia ja õigusriigi arengule,“ sõnas Mikser.

Ministrid käsitlesid muu hulgas väärinfo levikut ja mõjutustegevust, millele tuleb ühiseid väärtusi jagavatel riikidel vastu astuda.

Allikas: eu2017.ee