Esita küsimus elik@nlib.ee

Välisminister Mikser kinnitas toetust Moldova lõimumisele EL-iga ja julgustas viima ellu reforme

28.02.2017

Välisminister Sven Mikser kinnitas kohtumisel Moldova välis- ja eurointegratsiooni ministri Andrei Galburiga kahe riigi häid suhteid ja julgustas Moldovat jätkama Euroopa Liidu kursil.

Mikseri sõnul tuleb Moldoval jätkata reformide elluviimist, et püsida teel ühinemaks Euroopa Liiduga. „Reformid peavad suurendama riigi efektiivsust ja läbipaistvust ning vähendama korruptsiooni, et tagada inimeste heaolu ja turvalisus,“ sõnas Mikser.

Eesti soovib peatse Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana hoida tähelepanu idapartnerlusel ning tugevdada suhteid nende riikidega. Ta lisas, et oluline on pöörata suuremat tähelepanu Euroopa Liidu tegevuste arusaadavusele ja nähtavusele ning toetada idapartnereid strateegilise kommunikatsiooni võimekuse tõstmisel. Eesti EL-i eesistumise ajal toimub novembris Brüsselis idapartnerluse tippkohtumine.

Moldova on jätkuvalt Eesti arengukoostöö üks prioriteetriike. „Eesti peamised suunad koostöös Moldovaga on sel aastal tervishoiuteenuse kvaliteedi ja kättesaadavuse parandamine, õiguskaitsesektori reformide toetamine ning ettevõtluse edendamine just naiste ja noorte seas. Nendes valdkondades pöörame enim tähelepanu e-lahenduste tutvustamisele ja juurutamisele,“ ütles Mikser.

Sarnaselt eelmisele aastale on Eesti tänavune arenguabi Moldovale ligi 950 000 eurot.

Fotod: https://flic.kr/s/aHskPXgcJn

Allikas: Välisministeerium