Esita küsimus elik@nlib.ee

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus arutab Euroopa Liidu ja lõunanaabruse välisministritega naabruspoliitika tulevikku

12.04.2015

Homme, 13. aprillil osaleb välisminister Keit Pentus-Rosimannus Euroopa Liidu välispoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini, EL naabruspoliitika ja laienemisvoliniku Johannes Hahni ning Hispaania ja Läti välisministrite kutsel Euroopa naabruspoliitika tulevikule keskenduval kohtumisel Barcelonas.

Kohtumisele Euroopa Liidu välisministritega on kutsutud ka lõunapartnerite Alžeeria, Egiptuse, Iisraeli, Jordaania, Liibanoni, Maroko, Palestiina ja Tuneesia välisministrid.

“Nii Euroopa Liidu lõuna- kui ka idanaabruses on viimase aja arengud toonud kaasa järjest uusi väljakutseid kogu Euroopa turvalisusele. Avatud ja aus dialoog Euroopa lõunanaabritega on väga päevakajaline ja vajalik,“ ütles Keit Pentus-Rosimannus. „Meie ühistes huvides on tihe koostöö ELi naaberriikidega, et võidelda ohtudega konfliktipiirkondades, terrorismi ja organiseeritud kuritegevusega.“

13. aprillil Barcelonas toimuva ELi ja lõunanaabruse välisministrite mitteformaalse kohtumise eesmärk on kaasata Euroopa Liidu lõunanaabreid ning üheskoos arutada Euroopa naabruspoliitika edasiarendamist puudutavaid teemasid. Samuti räägitakse kohtumisel ühistest piirkondlikest huviküsimustest nagu ränne, energiateemad, julgeolek ja terrorism. 21.-22. mail toimub Riias Euroopa Liidu eesistujariigi Läti korraldatav idapartnerluse teemaline tippkohtumine.

Allikas: Välisministeerium