Esita küsimus elik@nlib.ee

Välisminister Kaljurand osaleb täna Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel

20.06.2016

Täna, 20. juunil osaleb välisminister Marina Kaljurand Luxembourgis toimuval Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel, kus on kõne all Gruusia viisavabadusega seonduv, Arktika, Lähis-Ida rahuprotsess, Saheli piirkond ning Makedoonia.

Euroopa Liidu välisministrid arutavad Eesti, Läti, Leedu, Rumeenia ja Bulgaaria välis- ja siseministrite ettepanekul Gruusia viisavabadusega seotud välispoliitilisi aspekte. Välisminister Marina Kaljuranna sõnul on Gruusia täitnud kõik Euroopa Liidu poolt viisavabaduseks kehtestatud tingimused. „On Euroopa Liidu usaldusväärsuse küsimus täita ka enda poolt lubatu ning vabastada Gruusia kodanikud viisanõudest,“ lausus välisminister Kaljurand.

Arktika teemat käsitleb nõukogu seoses 27. aprillil avaldatud Euroopa Liidu Kõrge Esindaja ja Euroopa Komisjoni ELi Arktika poliitika ühisteatisega, mis annab suunised ELi tegevusele piirkonnas. Nõukogu võtab vastu ka järeldused Arktika teemal.

Välisministrid käsitlevad Euroopa Liidu üldist lähenemisviisi Saheli piirkonnale ja arutavad 17. juunil Brüsselis toimunud ELi ja G5 Saheli riikide (Mali, Mauritaania, Niger, Burkina Faso, Tšaad) välisministrite kohtumise tulemusi. Nõukogu võtab vastu ka järeldused Saheli kohta.

Makedoonia on päevakavas seoses viimase aja poliitiliste arengutega riigis.

Lähis-Ida rahuprotsessi kontekstis on tähelepanu 3. juunil Pariisis toimunud välisministrite kohtumise tulemustel ning kavandataval kõrgetasemelisel Lähis-Ida rahuprotsessi teemalisel konverentsil. Nõukogu võtab vastu järeldused Lähis-Ida rahuprotsessi teemal.

 

Allikas: Välisministeerium