Esita küsimus elik@nlib.ee

Välisminister Kaljurand: Gruusia on valmis viisavabaduseks Euroopa Liiduga

15.05.2016

Välisminister Marina Kaljurand ja Gruusia euroatlantilise integratsiooni minister David Bakradze arutasid eile toimunud kohtumisel Gruusia viisavabadust Euroopa Liiduga ning lõimumist euroatlantiliste organisatsioonidega. Bakradze viibis Tallinnas seoses osalemisega Lennart Meri Konverentsil.

Kaljuranna sõnul on Gruusia teinud muljetavaldava kodutöö ja täitnud kõik viisavabduse saamise kriteeriumid ning on viisavabaduseks Euroopa Liiduga igati valmis. „Mingeid kahtlusi Gruusia viisavabaduseks valmisoleku osas ei või täna enam olla. Euroopa Liidul on aeg teha otsus Gruusia kodanike viisanõudest vabastamiseks,“ sõnas Kaljurand.

Välisminister kinnitas Gruusia ministrile Eesti jätkuvat toetust lõimumisel ELi ja NATOga ning vajalike reformide läbiviimisel. „Aitame Gruusiat oma kogemusega euroatlantilise integratsiooni suunas liikumisel,“ lausus Kaljurand.

Veel räägiti Gruusia majandusest ning olukorrast Lõuna-Kaukaasias.

Eile toimunud ühisel kohtumisel käsitlesid välisminister Marina Kaljurand, Leedu välisminister Linas Linkevičius, Läti välisminister Edgars Rinkēvičs, Gruusia euroatlantilise integratsiooni minister David Bakradze ning Prantsuse Euroopa asjade minister Harlem Désir koostööd Euroopa Liidu ja NATO kontekstis.

Fotod.

Allikas: Välisministeerium