Esita küsimus elik@nlib.ee

Välisminister Kaljurand arutas Bulgaaria juhtidega ettevalmistusi Euroopa Liidu eesistumiseks

19.05.2016

Välisminister Marina Kaljurand kõneles eile Sofias toimunud kohtumistel Bulgaaria presidendi Rosen Plevnelievi, asepeaministri Meglena Kuneva ja välisministri Daniel Mitoviga Eesti ja Bulgaaria ettevalmistustest Euroopa Liidu eesistumisteks 2018. aastal ning arutas koostöö arendamist IKT vallas.

Kaljurand ja Bulgaaria juhid pidasid oluliseks järjestikuste ELi eesistujate vahelist koostööd eesistumise ettevalmistamisel ning infovahetust nii korralduslike küsimuste osas kui sisulistel teemadel. „Eesti ja Bulgaaria on mõlemad esmakordselt 2018. aastal Euroopa Liidu eesistujariigid ning meie koostöö ja omavahelised arutelud muutuvad üha tihedamaks,“ lausus välisminister ning andis ülevaate Eesti ettevalmistustest. „Soovime Euroopa Liidu eesistumisel keskenduda ühtse siseturu, sealhulgas e-teenuste ja digitaalse siseturu arendamisele; energeetika teemadele ning idapartnerlusele,“ lisas ta.

Kaljurand kinnitas ka toetust Bulgaaria liitumisele Schengeni viisaruumiga.

Eesti välisminister õnnitles Bulgaariat eduka Euroopa Nõukogu ministrite komitee eesistumise läbiviimise puhul. „Bulgaaria sai keerulisel ajal toimunud eesistumisega väga hästi hakkama. Kavatseme nüüd värske eesistujana jätkata Bulgaaria poolt alustatud tööd ning toome inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi eest seismisel juurde meie jaoks prioriteetsed teemad läbi digitaalse mõõtme,“ lisas ta.

Pikemalt kõneles Kaljurand Bulgaaria juhtidega veel kahepoolsest koostööst IKT vallas. Bulgaaria tunneb huvi Eesti e-lahenduste, näiteks e-hääletamise ja e-kooli vastu. „Eesti pikaaegsed kogemused e-lahenduste ja e-riigi alal saavad olla kindlasti Bulgaariale abiks. Oleme valmis pakkuma abi nii ekspertide kui teadmiste jagamisega,“ sõnas Kaljurand.

Veel räägiti kohtumistel Euroopa Liidu tulevikust, edasise laienemisega seonduvast ning Türgi olukorrast ja rollist rändekriisi kontekstis.

Sofiast suundus välisminister Kaljurand edasi Brüsselisse, kus ta osaleb täna ja homme, 19. ja 20. mail, NATO välisministrite kohtumisel.

 

Allikas: Välisministeerium