Esita küsimus elik@nlib.ee

Välisminister: Eesti ja Leedu näevad ELi ees seisvaid murekohti ja lahendusi sarnaselt

07.10.2016

06.10.2016

Välisminister Jürgen Ligi arutas täna Vilniuses kohtumisel Leedu välisministri Linas Linkevičiusega Eesti ja Leedu suhteid, Euroopa tulevikku, idapartnerlust, julgeolekut ning regionaalset koostööd. „Meie väärtused ja huvid kattuvad, ka Euroopa ees seisvaid murekohti näeme väga sarnaselt,“ sõnas välisminister Jürgen Ligi.

Ligi ja Linkevičius käsitlesid ELi suhteid idapartneritega ning nende toetamist reformide elluviimisel. „Idapartnerlus on oluline osa Euroopa Liidu ühisest välispoliitikast.  Kavatseme selle arendamisele pühenduda ka Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal,“ sõnas Ligi.

Välisministrid avaldasid heameelt, et eile andsid liikmesriigid EL eesistujale mandaadi läbirääkimisteks Euroopa Parlamendiga Gruusia viisavabaduse otsuse üle. „See näitab kõigi Euroopa Liidu liikmesriikide üksmeelset toetust Gruusiale. Loodame, et see saab nüüd teoks võimalikult kiiresti,“ lausus välisminister Ligi. Minister lisas, et Eesti toetab ka Ukraina viisavabadust ELiga.

Räägiti ka projektidest energia ja transpordi vallas. „Balti riikide energiaallikate mitmekesistamine ja uute ühenduste rajamine Euroopaga on piirkondliku energiajulgeoleku kindlustamise huvides,“ sõnas välisminister Ligi. Ta lisas, et energiaküsimused on Eesti tähelepanu all ELi eesistumisel. Välisminister rõhutas ka Rail Balticu projekti olulisust.

Ligi ja Linkevičius kõnelesid veel regionaalsetest majandusarengutest, rändekriisist, suhetest Venemaaga ja olukorrast Ukrainas. Välisministrid rääkisid ka Leedu kogemusest Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisel aastal 2013 ning Eesti ettevalmistustest järgmise aasta 1. juulist algavaks eesistumiseks.

Välisminister Ligi kohtus täna Vilniuses ka parlamendi välisasjade komisjoni esimehe Benediktas Juodkaga.
Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576735…

Allikas: Välisministeerium