Esita küsimus elik@nlib.ee

Välisminister: Digimajanduse edendamine ja noorte uuendusmeelsus aitavad kaasa majanduskasvule

24.01.2017

23.01.2017

Välisminister Sven Mikser kõneles täna Barcelonas Vahemere Liidu regionaalsel foorumil „Mediterranean in Action: Youth for Stability and Development” noorte rollist, innovatsioonist ja digimajanduse kasvavast mõjust.

Digimajanduse mõjudest maailma majandusele kõneldes tõi välisminister Sven Mikser esile noorte rolli selles ning IT-hariduse kättesaadavuse olulisuse. „Digimajanduse edendamine, IT oskuste täiustamine ning noorte uuendusmeelsus aitavad lõppkokkuvõttes kaasa majanduskasvule,“ sõnas välisminister.

Samuti märkis Mikser oma sõnavõtus vajadust keskenduda traditsioonilise ettevõtluse kaasajastamisele. „Eesti toetab idufirmade loomist ja kasvu. Korraldame tänavu ELi eesistumise ajal idufirmade tippkohtumist, mis toob Tallinnasse kokku valdkonna poliitikakujundajad ja ettevõtjad üle maailma,“ lisas välisminister.

Eesti on Mikseri sõnul valmis pakkuma oma praktilisi kogemusi e-valitsemise võimekuse ning IT-tööstuse ja -hariduse arendamisel. „Eesti e-valitsemise kogemusi on edukalt rakendatud nii Palestiinas kui ka Tuneesias. Oleme kindlad, et sarnaseid süsteeme on võimalik ehitada ka mujal,“ lisas ta.

Vahemere Liitu kuulub 43 riiki, sealhulgas Euroopa Liidu liikmesriigid ning 15 riiki Põhja-Aafrikast, Lähis-Idast ja Kagu-Euroopast.

Lisainfot foorumi kohta: http://ufmsecretariat.org/ufmregforum/
Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576758…

Allikas: Välisministeerium