Esita küsimus elik@nlib.ee

Välisdiplomaadid tunnevad huvi, kuidas on NATO ja EL-i välispiir kaitstud

03.10.2016

02.10.2016

Seoses NATO kohalolu suurenemisega Eestis ja idapiiri väljaehitamisega tunnevad meie partnerid NATO-s ja Euroopa Liidus üha suuremat huvi, milline näeb EL-i ja Schengeni viisaruumi ning NATO välispiir tegelikult välja ja kuidas on see kaitstud.

Alles hiljuti väisas idapiiri USA asesiseminister, käesoleval nädalal käisid idapiiriga tutvumas aga välisdiplomaadid. Suurenenud huvi taga on soov teada saada, mis piiril tegelikult toimub, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Ennekõike tunnevad nad huvi, mis meie piiril tegelikult toimub. See piiri teema on olnud ju juba pikka aega fookuses ja meie tahame neile näidata seda, mis siis piiril vahepeal toimunud on ja kuidas piiri täna valvatakse. Tegemist on Euroopa Liidu ja NATO välispiiriga, mis selles kontekstis on ju kõigile nendele inimestele, kes siin käinud on, äärmiselt oluline,” selgitas politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefekt Tarmo Kohv.

“Me räägime väga palju NATO ja Euroopa Liidu idapiirist, aga hoopis teine asi on siia päriselt tulla ja näha, kuidas on see kaitstud,” ütles Suurbritannia suursaadik Eestis Theresa Bubbear.

Loe edasi: uudised.err.ee