Esita küsimus elik@nlib.ee

Urve Palo osaleb EL-i telekommunikatsiooniministrite nõukogul

02.12.2016

Ettevõtlus- ja tehnoloogiaminister Urve Palo osaleb reedel Brüsselis Euroopa Liidu telekommunikatsiooniministrite nõukogul, kus peamised teemad on mobiilside rändluse hulgihinnad, postipakkide piiriülene liikumine ja 5G mobiiliühenduse arendamine.

„Eesti jaoks on oluline rõhutada peamiselt kahte asja: EL peab liikuma ühtse digitaalse turu poole ja uued tehnoloogiad, nagu näiteks 5G mobiiliühendus, tuleb võimalikult kiiresti kasutusele võtta,“ ütles Palo.

Postipakkide piiriülesel kättetoimetamisel toetab Eesti lähenemist, et muuta teenuse osutaja hindu läbipaistvamaks. „Sellest võidavad eelkõige väiksemad e-poed ja tarbijad ning ühest riigist teise liikuvate kaupade hind odavneb,“ lisas Palo.

Minister osaleb enne nõukogu toimuval samameelsete liikmesriikide hommikusöögil, kus arutatakse andmete vaba liikumisega seonduvaid küsimusi. „Ilma andmete vaba liikumiseta Euroopa Liidus ei saa olla ühtset digitaalset turgu,” selgitas minister.

Lisaks kohtub ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Austria, Malta, Suurbritannia, Hispaania ja Prantsusmaa ministritega ning Euroopa Komisjoni digivoliniku Andrus Ansipiga.

 

Allikas: Majandus- ja Kommunikatsiooniminiteerium