Esita küsimus elik@nlib.ee

Ülemkogu teemadering on lai: Süüria, Türgi, Ukraina ja rändekriis

15.12.2016

Euroopa valitsusjuhid arutavad Brüsselis muu hulgas kaitsekoostöö suurendamise, Türgi, rändekriisi ja Süüria olukorra üle.

Hollandi nõudmisel peavad liidrid leidma lahenduse, mis hoiaks Ukrainat Euroopa kursil, rõhutades samas, et liiduga ühinemist pole vähemalt lähiajal ette näha, vahendasid ERR-i teleuudised.

Hoolimata Euroopa Parlamendi ja Austria üleskutsest lõpetada liitumiskõnelused Türgiga, võib tänaselt liidrite kohtumiselt oodata reaalpoliitika kursi hoidmist.

Türgi võimud võivad küll vangistada ajakirjanikke ja opositsioonipoliitikuid, vallandada ametnikke ja õppejõude, aga põgenike liikumine Kreekasse on kontrolli all ja see on see, mis täna loeb.

Vastu tulles Itaalia valitsuse appikarjetele, arutavad liidrid ka Vahemere keskosa rändetee ehk selle üle, kuidas tulla paremini toime immigrantidega Aafrikast.

Itaalia rannikule jõudis ainuüksi novembris üle 9000 paadipõgeniku. Meediasse jõudnud ülemkogu järelduste mustandis seisab, et Liibüasse jõudnud Aafrika migrantidel peaks aitama turvaliselt koju pöörduda.

Liidritelt oodatakse ka selget sõnumit Aleppo veresauna osas. Viimasel ülemkogu järeldustes rõhutati, et Venemaa ja SÜüria ohjeldamiseks ollakse valmis kasutama kõiki meetmeid.

 

Loe edasi: uudised.err.ee