Esita küsimus elik@nlib.ee

Ülemkogu arutas europarlamendi suurust ja Komisjoni presidendi valikut

23.02.2018

Euroopa Liidu valitsusjuhid arutasid reedel Brüsselis, mida hakata peale Suurbritannia lahkumise järel vabanevate kohtadega Euroopa Parlamendis ning kes peaks nimetama Euroopa Komisjoni järgmise presidendi.

Brüsselis lõppenud 27 Euroopa Liidu valitsusjuhi kohtumisel arutati ka liidu järgmise seitsmeaastase eelarve prioriteete. Pärast Suurbritannia liidust lahkumist laekub ühiskassasse igal aastal 10 miljardit eurot vähem, mis teeb järgmise eelarve koostamise keeruliseks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

ERR-i Brüsseli korrespondent Johannes Tralla tõi välja, et Euroopa liidrid on juba vähemalt poolteist aastat rääkinud vajadusest tuua Euroopa poliitika kodanikele lähemale ja tegeleda rohkem nende asjadega, mis tõepoolest inimestele korda lähevad.

“Selleks on vaja ka raha ja järgmine Euroopa Liidu eelarveperspektiiv peaks need võimalused tekitama. Need prioriteedid on näiteks välispiiride parem kaitse, küberjulgeoleku suurendamine, üldse Euroopa Liidu julgeolekus suuremad investeeringud või ka näiteks Erasmuse üliõpilasvahetuse programmi parem rahastamine. Kõiki neid prioriteete täna liidrid ka rõhutasid, samas pole siiani teada, kust selleks raha võetakse, sest Euroopa Liidu eelarve on väga koormatud kahe suure poliitika – ühtekuuluvus- ja põllumajanduspoliitika – rahastamisega, mis võtavad eelarvest üle 70 protsendi,” selgitas ajakirjanik.

 

Allikas: err.ee