Esita küsimus elik@nlib.ee

Ukraina minister: oleme Euroopa Liidu liikmeks saamise suhtes realistid

08.03.2018

Möödunud nädalal Tallinnas idapartnerluse konverentsil esinenud Ukraina asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadze ütles usutluses Postimehele, et idapartnerlus pole ukrainlaste jaoks mitte läbikukkunud ettevõtmine, vaid ainus tee, kuidas edasi minna.

Siiski rõhutas Klympush-Tsintsadze, kelle vastutusalasse jääb Euroopa ja euroatlandi integratsioon, et Ukrainale on ülimalt oluline, et ka EL ei kaotaks nende liikmeks saamise perspektiivi.

– Võrreldes 2009. aastaga, mil idapartnerlusega algust tehti, oli seis teistsugune, ent nüüdseks on selge, et Ukraina, Gruusia ja Moldova huvi koostööks ELiga on hoopis teisel tasemel kui ülejäänud kolme – Armeenia, Aserbaidžaani ja Valgevene oma. Kas valitud formaat hakkab ajale jalgu jääma?

Idapartnerluse liikmesriikide ambitsioonid ja eesmärgid on väga erinevad, seega jah, erisuste tegemine on ülimalt oluline, aga see peaks toimuma sama koostöö raames.

Positiivne on see, et lõpuks on ka EL sellest aru saanud, mistõttu lepiti (novembri lõpus – toim) Brüsselis toimunud viimase idapartnerluse tippkohtumise raames kokku formaadis Idapartnerlus Pluss, kuhu kuuluvad ainult Ukraina, Gruusia ja Moldova.

Loe edasi: postimees.ee