Esita küsimus elik@nlib.ee

Tusk: May Brexiti kaubandusplaan ei toimi

21.09.2018

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk hoiatas neljapäeval pärast kõnelusi Briti peaministri Theresa Mayga, et peaministri Brexiti-järgsete kaubandussuhete plaan lihtsalt ei toimi.

Tusk ütles pärast kahte kõneluspäeva Austrias Salzburgis, et Euroopa Liidu liidrite arvates õõnestaks May nn Chequersi plaan EL-i ühisturgu.

Tusk tõdes, et May ja EL-i ülejäänud 27 liidri kohtumise õhkkond oli parem kui varasematel kordadel, aga nii kaubanduse kui Iiri piiri küsimuses seisukohad endiselt lahknevad.

“Peaks olema selge, et on teemasid, mille puhul me ei ole valmis kompromissiks. Eeskätt nelja põhivabaduse ja ühisturu küsimuses, sestap oleme Chaquersi suhtes endiselt skeptilised.”

“Ka Iiri küsimus jääb meie prioriteediks ja siin on vaja ainult head tahet – mida on tunda, õhkkond oli parem kui kahe või kolme nädala eest -, aga Iiri küsimus nõuab muudki kui lihtsalt häid kavatsusi,” lisas Tusk.

“Meil on vaja kindlaid, selgeid ja täpseid garantiisid. Sellepärast on vaja rohkem aega, aga me loodame oktoobris valmis saada.”

Tusk nimetas 18. oktoobriks kavandatud EL-i tippkohtumist tõehetkeks.


Loe edasi
: err.ee