Esita küsimus elik@nlib.ee

Tusk kutsus eurotsooni üles Kreeka reformides kiiresti kokku leppima

04.05.2016

Euroopa ülemkogu eesistuja Donald Tusk kutsus teisipäeval eurotsooni kiiresti lõpule viima kõnelused Kreeka uue reformipaketi üle.

“Kutsun rahandusministreid kiiresti kokkuleppele jõudma,” ütles Tusk ajakirjanikele Brüsselis Jaapani peaministri Shinzo Abe ja Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga kõnelusi alustades.

“Loodan, et mai lõpuks, kui me kohtume G7 kohtumisel, antakse Kreeka programmi elluviimisele positiivne hinnang. Tahan julgustada ministreid ja institutsioone kahekordistama jõupingutusi programmi hindamise lõpuleviimiseks,” lausus Tusk.

Eurotsooni rahandusministrid kohtuvad 9. mail lootuses jõuda kokkuleppele Kreeka kolmanda abipaketi elluviimise esimeses hindamises. Kõnelused Kreeka reformide hindamise üle on veninud alates eelmise aasta lõpust.

Ateena ja EL-i ning Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) kõnelustel takistab edasiliikumist nõudmine, et Kreeka võtaks endale täiendavad reformikohustused juhul, kui ta ei suuda 2018. aastaks viia kulutused kokkulepitud tasemele.

 

Loe edasi: uudised.err.ee