Esita küsimus elik@nlib.ee

Tsahkna solidaarsustrahvist: tegemist on absurdiga

05.05.2016

Sotsiaalminister ja Isamaa Res Publica liidu esimees Margus Tsahkna hinnangul on Euroopa Komisjoni ettepanek luua solidaarsustrahv absurdne ettepanek, mille eesmärgiks on tähelepanu kõrvalejuhtimine selle varju peidetud tegelikelt ettepanekutelt.

“Euroopa Komisjon näeb, et nendest riikidest, kuhu on saabunud kriitiline mass põgenikke, toimuks nn jagamisvõtme alusel automaatne põgenike ümberjagamine. Toona (eelmisel suvel – toim.) ei läinud see ettepanek läbi, kuid komisjon ei ole oma jonni jätnud,” nentis Tsahkna Facebooki tehtud posituses.

Tema hinnangul võtaks automaatne põgenike ümberjagamise mehhanism ära liikmesriigi iseseisva otsustusõiguse, kui palju, mis tingimustel ja kuna põgenikke oma riiki lasta. “Eesti ei ole seda toetanud ja ei toeta jätkuvalt,” rõhutab Tsahkna.

IRL-i esimees tuletab meelde, et riigikogu kiitis mõne kuu eest heaks konservatiivse pagulaspoliitika, mille kohaselt anti riigikogule kui rahva kõrgema võimu esindajale pädevus otsustada, kui palju me oma riiki põgenikke vastu võtame. Ühtlasi karmistati ka põgenike vastuvõtmise skeemi ja täiendati lõimumismeetmeid.

 

Loe edasi: uudised.err.ee