Esita küsimus elik@nlib.ee

Tasuta Euroopa päeva kontsert Vabaduse väljakul

09.05.2019

9. mail tähistame Tallinna südalinnas Euroopa päeva, mis kulmineerub õhtuse kontserdiga Vabaduse väljakul.

Euroopa päeva avamist tähistab kell 15.00 Jaani kiriku kelladel kõlav „Ood rõõmule“, mille eel peab Vabaduse väljakul avakõne Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Seejärel antakse avastart koolinoortele mõeldud passimängule, mille käigus tuleb koguda templeid Euroopa Liidu institutsioonidest, saatkondadest, linna- ja riigiasutustest. Passimängu auhinnafondis on klassireis Brüsseli ning individuaalarvestuses osalejate vahel läheb loosi viis 400eurost reisikupongi reisi korraldamiseks Euroopasse.

Kell 18.00 peab Vabaduse väljakul kõne Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, millele järgneb presidendi kõnekonkursi „Kirjuta Eestile“ üks võidukõnedest.

Euroopa Parlamendi valimiste erakondade esinumbrite arutelule saate „Reis ümber Eesti“ formaadis saab Ivo Linna juhtimisel kaasa elada kell 18.15.

Päeva jooksul astuvad üles Sissi ja ansambel Jurjak Rumeeniast ning päeva lõpetab kell 19.15 algav suur kontsert Ivo Linna, Antti Kammiste, Supernova ja Uku Suvistega.

Päeva juhivad Piret Järvis-Milder ja Nikolai Bentsler.

Euroopa päevale saab kaasa elada ka veebi vahendusel. https://www.youtube.com/user/euroopakomisjon/

Lisainfo:

Euroopa päeva tähistatakse 1.–12. maini kümnes linnas üle Eesti.

Tänavused Euroopa päeva üritused on pühendatud Euroopa Parlamendi valimistele ning Eesti ELi kuulumise 15. aastapäevale.

Euroopa päeva üritusi korraldavad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Euroopa Parlamendi büroo Eestis, Riigi Tugiteenuste Keskus ja Europe Directi teabekeskused.

Mis on Euroopa päev?

Euroopa päeva tähistatakse 9. mail. Sel päeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman Pariisis kõne, kus esitas idee asuda Euroopas tegema uut liiki poliitilist koostööd, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks. Ta nägi ette institutsiooni loomist, mis ühendaks ning juhiks söe- ja terasetootmist Euroopas. Vähem kui aasta pärast kirjutatigi alla sellise organisatsiooni asutamise lepingule ning algas Euroopa riikide majanduslik ja poliitiline lõimumine. Schumani ettepanekut peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks.

Lisainfo Euroopa päeva kohta:

www.euroopapaev.ee

Allikas: Euroopa Komisjoni esindus Eestis