Esita küsimus elik@nlib.ee

Tänavused naistepäeva üritused keskenduvad parlamendis haridusküsimustele

02.03.2015

Pühapäeval tähistatakse üle maailma naistepäeva ning kogu nädala jooksul keskendub parlament naiste ja tüdrukute mõjuvõimu suurendamisele läbi hariduse. Seejuures on tähelepanu keskpunktis ligipääs haridusele arengumaades ning ELis valitsev vastuolu kõrgharitud naiste hulga ja neile pakutava töö osas.Kolmapäeval on parlamendis kavas ajakirjanikele mõeldud vastav seminar ning neljapäeval kohtuvad EP naiste õiguste komisjoni liikmed saadikutega rahvusparlamentidest. Vaata üritusi otseülekandes.

EP naiste õiguste komisjoni ja kultuurikomisjoni ühisistung toimub neljapäeval, algus Eesti aja järgi kell 10. Päevakorral on naiste võimalused ja õigused haridusmaastikul ning tööturul.

Peakõneleja on soolise võrdõiguslikkuse eest vastutav volinik Věra Jourová, videopöördumisega esineb Sahharovi auhinna 2005. aasta laureaat, Nigeeria inimõiguste jurist Hauwa Ibrahim. Arutelu avab EP asepresident Dimitrios Papadimoulis (GUE/NGL, EL), sõna on ka naiste õiguste komisjoni juhil Iratxe García-Pérezil (S&D, ES) ning kultuurikomisjoni juhil Silvia Costal (S&D, IT).

Kolmapäeval korraldab parlamendi pressiteenistus ajakirjanikele mõeldud seminari, mis keskendub naiste ja tüdrukute mõjuvõimu kasvatamisele läbi hariduse ning võrdsetele võimalustele tööturul. Seminari käigus võtavad sõna nii EP saadikud kui eksperdid, terve päeva kestev üritus algab Eesti aja järgi kell 12.

Lisaks toimub kolmapäeval parlamendis konverents naiste poliitilisest osalemisest Lääne-Balkanil ja Türgis. Naiste alaesindatusele ELi kandidaatriikides keskenduv debatt algab Eesti aja järgi kell 15.45.

Kuni kolmapäevani saab aga EP Facebooki lehel esitada küsimusi naiste õiguste komisjoni juht Iratxe García-Pérezile. Teemaks naiste õigused, eelkõige hariduse ja tööturu kontekstis. Vastuseid saab nii EP Facebooki lehel kui veebisaidil lugeda nädala teises pooles.

Allikas: Euroopa Parlament