Esita küsimus elik@nlib.ee

Sven Sester arutab euroala kolleegidega ettevõtluse lihtsamaks tegemist

20.02.2017

Rahandusminister Sven Sester osaleb Brüsselis esmaspäeval euroala rahandusministrite ehk eurorühma kohtumisel, kus arutatakse ettevõtluse lihtsust euroala riikides ja võimalusi muuta ettevõtluskeskkonda soodsamaks.   

“Euroopa Komisjon on esile tõstnud Eesti ettevõtluskonto algatust, mis lubaks tegutseda väikeettevõtjana ilma mingisuguse bürokraatiata,” ütles rahandusminister Sven Sester. “Uuringute järgi on Eesti ettevõtjad riigiga rohkem rahul kui teistes Euroopa Liidu riikides ning ettevõtte asutamine on Euroopas selgelt kõige lihtsam Eestis. Kuid siin on ka palju ära teha: ettevõtete aruandlust ja suhtlemist riigiga tuleb veelgi lihtsustada.“

Lisaks annavad institutsioonid ülevaate olukorrast Kreekas, kus majandus on pöördunud tõusule ja töötuse määr vähenenud kolmandat aastat järjest. Kreeka täitis möödunud aastal abiprogrammiga seatud eelarve primaarülejäägi eesmärgi. Euroopa Komisjon tutvustab eurorühmale ka talvist majandusprognoosi.

Teisipäeval osaleb rahandusminister Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu ehk Ecofini istungil, kus arutatakse teisipäeval maksustamise vältimise direktiivi ettepanekut (ATAD2), et kokku leppida üldises lähenemisviisis. Samuti on arutusel komisjoni aruanne ELi 2015. aasta üldeelarve täitmise kohta ning suuniste andmine ELi 2018. aasta eelarve kohta.

Rahandusminister Sven Sester kohtub teisipäeval nõukogu istungi järel ka Euroopa Komisjoni digitaalse ühtse turu asepresidendi Andrus Ansipiga, et arutada eesseisva Euroopa Liidu nõukogu eesistumisega seotud teemasid.

Lisainfo:

Eurorühm: http://www.consilium.europa.eu/et/meetings/eurogroup/2017/02/20/ 

Ecofin: http://www.consilium.europa.eu/et/meetings/ecofin/2017/02/21/ 
Allikas: eesistumine.ee