Esita küsimus elik@nlib.ee

Suursaadik Kaja Tael: EL vajab vahelaagreid

28.06.2018

On küsitav, kas Hispaania peaks tagasi võtma illegaalse migrandi, kes küll nende kaudu Euroopa Liitu sisenes, kuid elab viimased 15 aastat Rootsis, märgib Eestit ühenduse juures esindav suursaadik Kaja Tael, kes kinnitas Postimehega rääkides ka prognoose, et tõenäoliselt kulub suur osa täna algava tippkohtumise energiast just migratsiooniküsimuse arutamisele.

Kas te võiksite kõigepealt selgitada, kes olid või ei olnud kutsutud pühapäevasele migratsioonitippkohtumisele Brüsselis? Osales 16 riiki ja neli maad teatas, et nad boikoteerivad. Eesti ei osalenud ega boikoteerinud.

Tegelikult oli see väike kohtumine mõeldud tõesti neile, kes on n-ö rinderiigid või keda on valusalt puudutanud teisene ränne ehk asüülitaotlejate illegaalne liikumine.

Näiteks teame, et päris suur osa meie vastu võetud põgenikest on praeguseks Eestist lahkunud. See ei ole muidugi meie varjupaigasüsteemi mõte ning riigid peaksid tagasi võtma põgenikud, kes on algselt nende juures varjupaika palunud. Eesti on valmis seda tegema.

Aga kui arvud lähevad väga suureks, siis on siin probleem. Mis seal salata, eks see väike kohtumine oli tingitud eeskätt olukorrast, kus Saksa kantsler on väga suure koduse surve all ja tal on vaja leida kokkulepped naaberriikidega, kust teisene ränne kõige enam ähvardab.

Loe edasi: postimees.ee