Esita küsimus elik@nlib.ee

Slovakkia kaebas põgenikekvoodid Euroopa Kohtusse

02.12.2015

Slovakkia kaebas täna Euroopa Kohtusse Euroopa Liidu siseministrite poolt enamushääletusel vastu võetud põgenikekvootide otsuse. Sellise sammu astumisest rääkis Bratislava juba septembris, otsusele järgnenud päevadel.

Septembris tehtud otsuse kohaselt jagatakse liikmesriikide vahel ära 120 000 varjupaigataotlejat. Vastu hääletasid Tšehhi Vabariik, Slovakkia, Rumeenia ja Ungari. Inimesi peavad vastu võtma ka need riigid, mille siseministrid vastu hääletasid, vahendas Reuters.

“Me soovime, et kohus kuulutaks kohustuslike kvootide otsuse kehtetuks,” selgitas Slovakkia peaminister Robert Fico täna ajakirjanikele. “Ma leian, et kvoodid on absurdsed ja tehniliselt võimatud. Meie sõnad on osutunud tõeks – kvootidest on kujunenud fiasko.”

Slovakkia peaks plaani kohaselt vastu võtma 802 põgenikku, Bratislava aga on seisukohal, et riigil puudub reaalselt võimalus hoida inimesi kinni, kui viimased soovivad ikkagi liikuda Saksamaale või teistesse rikkamatesse liikmesriikidesse. Slovakkia võimudele on käesoleval aastal esitatud vaid 154 varjupaigataotlust.

 

Loe edasi: uudised.err.ee