Esita küsimus elik@nlib.ee

Siseministrid leppisid Tallinnas kokku vastuolulises migratsioonikavas

07.07.2017

Neljapäeval Tallinnas kohtunud Euroopa Liidu siseministrid toetasid Euroopa Komisjoni värsket plaani, mille eesmärk on aidata Itaaliat põgenikekriisiga toimetulekul.

Komisjoni tegevuskava sisaldab kiireloomulisi meetmeid, mille saavad Komisjon, EL-i kõrge esindaja Federica Mogherini, Itaalia ja teised liikmesriigid olukorra parandamiseks kohe kasutusele võtta – Eesti siseministri Andres Anvelti sõnul tehakse seda juba lähipäevil.

Euroopa Komisjoni rände, siseasjade ja kodakondsuse volinik Dimitris Avramopoulos oli kriitiline liikmesriikide suhtes, kes pole suutnud veel Itaaliast ühtegi põgenikku ümber paigutada – nende hulgas on ka Eesti. “Poolteist aastat tagasi oli meil eesmärk 160 000 põgenikku ümber paigutada – need ei ole suured numbrid,” ütles Avramopoulos ja lisas, et praegu on ta optimistlikum, kuna viimastel kuudel on numbrid kasvanud. “On veel vähesed riigid jäänud ja siit Tallinnast saadan neile väga selge signaali: teil ei ole palju aega jäänud. Tehke seda nii kiirelt, kui võimalik. Tegemist on ühise Euroopa poliitikaga, me oleme selle ju kaks aastat tagasi ühiselt Luksemburgis vastu võtnud,” õhutas volinik liikmesriike tegevusele. “See on kohustuslik ja see on tõendiks sellest, mida me tõesti silmas peame, kui me räägime solidaarsusest. Solidaarsus pole mingi loosung, see tähendab seda, et me seame küsimuse alla Euroopa Liidu tegeliku eksistentsi.”

Loe edasi: uudised.err.ee