Esita küsimus elik@nlib.ee

Siseministeeriumi hinnangul on sadade tuhandete sisserändajate tagasisaatmine normaalne protsess

07.10.2015

Eesti siseministeeriumi hinnangul on tagasisaatmise teema Briti meedias tekitanud väga palju elevust, aga tegelikult on see täiesti normaalne protsess. Samas on põgenikke koduriiki keeruline tagasi saata, sest tavaliselt puuduvad neil dokumendid.

Briti meedia andmetel soovib Euroopa Liit välja saata sadu tuhandeid sisserändajaid, kelle varjupaigataotlust pole rahuldatud, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Lekkinud plaani järgi ähvardaks riike, kes Euroopast välja saadetud kodanikke tagasi ei võta, arenguabi ning kaubandus- ja viisalepingute külmutamine.

Meediale lekkinud salajastes dokumentides on kirjeldatud, kuidas sadade tuhandete sisserändajate kodumaale tagasisaatmine peaks toimuma. Huvitav on see, et väidetav Euroopa Liidu plaan lekkis Briti ajakirjandusse vaid mõni päev pärast seda, kui konservatiivist siseminister Theresa May pidas parteikonverentsil just põgeniketeemalise kõne.

“Meil peab olema immigratsioonisüsteem, mis võimaldab kontrollida, kes meie riiki tuleb, sest kui sisseränne on liiga suur, kui muutuste tempo on liiga kõrge, siis on võimatu luua sidusat ühiskonda,” kõneles Suurbritannia siseminister Theresa May.

Väidetavalt kavatseb May homsel Euroopa Liidu siseministrite kohtumisel lekkinud plaani toetada, sest nõnda suureneb võimalus, et laiali saadetakse ka Prantsusmaad ja Suurbritanniat ühendava Eurotunneli läheduses olevad põgenikelaagrid.

Eesti siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Janek Mägi märkis, et oma kodanike ja elanike tagasi võtmine on iga riigi kohustus ja kui riigid seda kohustust ei täida, siis tulekski rakendada senisest laiemaid majanduslikke ja poliitilisi sanktsioone, et need riigid oma kodanikud tagasi võtaksid.

 

Loe edasi: uudised.err.ee