Esita küsimus elik@nlib.ee

Siseakadeemia rändeeksperdi kommentaar Junckeri kõnele: rändekriisist on saanud uus normaalsus

15.09.2016

Eilne Euroopa Komisjoni presidendi  Jean-Claude Junckeri kõne erines märgatavalt möödunudaastasest, toona oli selle põhiteemaks rändekriis, tänavu põimus see teiste teemade vahele, kirjutab Sisekaitseakadeemia rändeekspert Kert Valdaru.

Varasem Ameerika Ühendkuningriigi välisminister Madeleine Albright on öelnud, et peaksime lõpetama rändekriisis sõna «kriis» kasutamise, kuna sõna viitab sellele, et olukord möödub.

Kuulatates eile Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri iga-aastast kõnet olukorrast Euroopa Liidus, siis olid just need Albrighti sõnad, mis meenusid ja millega rändeolukorra sõnumeid kõnes peaks kokku võtma.

Tõsi, Juncker rändekriisi teistest teemadest rohkem esile ei tõstnud. Pigem asetas ta rändekriisi muu – eurooplaseks olemise; töökohtade loomise; investeerimise; noorte tööpuuduse; terrorismi; Euroopa välisministrile suurema võimu andmise; kollektiivse vastutuse jm – keskele. Junckerit kuulates jäi mulje, et rändekriisist on saanud igapäeva rutiinne teema, mis ei vaja enam esile tõstmist ega sõna «kriis» kasutamist.  Rändekriisist on saanud uus normaalsus.

Loe edasi: postimees.ee