Esita küsimus elik@nlib.ee

Simsoni nimetatakse viie energiavoliniku kandidaadi seas

31.07.2019

Eesti kandidaati Euroopa Komisjoni voliniku kohale Kadri Simsoni peetakse koos Rumeenia, Poola, Leedu ja Sloveenia poliitikutega üheks võimalikuks energeetikavoliniku kandidaadiks.

Rumeenia uudistekanali HotNews.ro teatel on nende nähtud dokumendi kohaselt just neil riikidel huvi selle portfelli vastu.

Kandidaatideks oleksid lisaks Simsonile Poola volinikukandidaat Krzysztof Szczerski, Sloveeniast Janez Lenarcic, Rumeeniast Luminița Odobescu ning Leedust kas Virginijus Sinkevicius, Linas Linkevicius võis Saulius Skvernelis, märgib väljanane.

Rumeenia väljaande teatel olevat riigi peaminister Viorica Dăncilă Brüsselis rääkinud, et tema riik võiks olla huvitatud ka transpordi või keskkonna valdkondadest.

Odobescu on praegu Rumeenia esinduse juht Euroopa Liidu juures ning ta on karjääridiplomaadina töötanud ka peaministri Euroopa asjade ja välispoliitika nõunikuna.

Erinevalt Eestist esitas Rumeenia Euroopa Komisjoni praeguse, 31. oktoobril töö lõpetava koosseisu uueks liikmeks teise inimese kui järgmise koosseisu volinikukandidaadiks. Euroopa Parlament ei jõudnud Simsonit ja rumeenlast Ioan Mircea Pascut aga enne suvepuhkusele minekut volinikuks kinnitada ja uus võimalus selleks avaneb septembri keskel. Eesti ja Rumeenia esitasid uued volinikukandidaadid pärast seniste volinike Corina Crețu ja Andrus Ansipi valimist Euroopa Parlamenti.

Loe edasi: err.ee