Esita küsimus elik@nlib.ee

Siim Kallase hinnangul peaks Kadri Simson valima kabinetiülema Eestist

04.10.2019

Kuigi neljapäeval europarlamendi kuulamise läbinud Euroopa Komisjoni voliniku kandidaat Kadri Simson ei ole veel kinnitanud, kelle ta oma kabinetiülemaks valib, on spekuleeritud, et selleks võib saada itaallasest euroametnik Stefano Grass. Endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas seda heaks mõtteks ei pea.

“Ma ei pea sedad heaks mõtteks. Neid kohti, positsioone, mis automaatselt avanevad eestlasele, Eesti vabariigi kodanikule, on imevähe. Jah, meil on täna üks peadirektor, tähtsaid kohti mõnel pool mujalgi, aga see on paljuski nii juhtunud, et inimesed ise on võimekad, see ei ole automaatne. Automaatne koht on komisjoni liige ja kabinetiülem. Kui sa nüüd loobud sellest, siis sa jätad lihtsalt Eesti, kellegi tuleviku, inimese jaoks selle võimaluse kasutamata,” kommenteeris Kallas ETV saates “Esimene stuudio”.

Kallas tõdes, et Eesti ametnikul on kabinetiülemana esialgu kindlasti raske, et harjuda ja õppida, kuidas see töö käib.

Kabinetiülem peab olema Kallase sõnul voliniku kõige usaldusväärsem inimene. “Kabinetiülem on see, kes juhib, see on sinu staap, ta valmistab materjalid ette, korraldab kõik asjad. See on ikka ülioluline. Kui sa oled komisjoni liige, siis ta on sinu parem käsi – ta peabki olema sinu parem käsi, kõige usaldusväärsem inimene. Ma ei pea heaks mõtteks, et võtta ta mujalt,” rääkis Kallas.

 

Loe edasi: err.ee