Esita küsimus elik@nlib.ee

Siim Kallase hinnangul peaks Eesti EL-i eesistumiskava olema riskialtim

26.01.2016

Euroopa Komisjoni endise voliniku Siim Kallase sõnul peaks Eesti Euroopa Liidu eesistumiskava olema riskialtim ja käima välja suuri ideid, mis Euroopat muudaks. Kallase ettepanek üleeuroopalise maksudebati algatamiseks pälvis ekspertidelt vastakaid seisukohti.

Vähem kui kahe aasta pärast algava Eesti Euroopa Nõukogu eesistumisperioodi tegevuskava on siiani välja töötatud paar kolm aastat. Konkreetsemate ettepanekuteni jõutakse riigikantselei hinnangul järgneva kahe aasta jooksul, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Siim Kallase hinnangul on Eesti praegune eesistumisplaan riskivaba ja sisulist programmi Eestil eesistumiseks ei ole. Seetõttu käis ta välja idee alustada üleeuroopalist maksudebatti ja kaotada ka teistes riikides sarnaselt Eestiga ettevõtte tulumaks.

“Võiks teha ettepaneku maksupoliitika diskussioonis, mis on ka praegu üks Euroopa Komisjoni prioriteete ja mis kindlasti jätkub veel aastaid – tulla välja sellise ettepanekuga, et see maksumäär on null. Igaühel on valik, kas tahta seda teha või mitte. Kui mingi asjaga peale hakata, edasi viia, siis ei saa välistada, et see asi lõpuks juhtub,” selgitas Kallas.

Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) rahanduse ja panganduse professor Kaersten Staehr nimetas aga Kallase ideed väga halvaks ja ütles, et teistele riikidele see ilmselt ei meeldiks.

 

Loe edasi: uudised.err.ee