Esita küsimus elik@nlib.ee

Signe Ratso: vabaettevõtlus ei suuda lahendada enam kõiki Eesti probleeme

15.06.2018

Euroopa Komisjon esitas hiljuti ettepaneku eraldada järgmisel eelarveperioodil teadusuuringuteks ja innovatsiooniks peaaegu 100 miljardit eurot. ERR Novaator istus maha Euroopa Komisjoni teaduse ja peadirektoraadi asepeadirektori Signe Ratso ja haridus- ja teadusministeeriumi asekantsleri Indrek Reimandiga, et uurida, mida tähendab uus raamprogramm Eesti teaduse ja ettevõtete jaoks.

Lihtsa ja stereotüüpidele rõhuva küsimusega alustades, 9. raamprogrammis annaks Euroopa Komisjon teaduse- ja innovatsiooni arendamiseks rohkem raha kui kunagi varem – 94,1 miljardit eurot. Kui tõenäoline on, et see Euroopa Parlamendist läbi läheb? Valimised on tulemas ja kuigi utreeritult pole pensionäride huvidega arvestamine nende juures nii oluline, leidub ikkagi suure mõjuga huvigruppe.
Sirje Ratso: Euroopa Parlamendi seisukoht on, et praegune rahastus võiks kahekordistuda. Samas on aga selge, et eelarve läbirääkimistel osalevatel liikmesriikidel on kindlasti erinevad prioriteedid. Komisjoni ettepanekus ka teatud valdkondade, mis on olnud seni kõige suurema rahastusega Euroopa Liidu eelarves – ühtne põllumajanduspoliitika ja ühtekuuluvuspoliitika, rahastamise vähenemine. Leidub liikmesriike, kelle seas võib see tekitada vastuseisu.

Loe edasi: err.ee