Esita küsimus elik@nlib.ee

Selle aasta LUX filmiauhinna võitja on Mustang

24.11.2015

Teisipäeva lõunaajal toimunud tseremoonial teatas parlamendi president Martin Schulz, et 2015. aasta LUX filmiauhinna võitjaks valiti Mustang. Film räägib viiest õest, kes on lubatud naiseks meestele sunnitud abielude kaudu, aga kes soovivad elada oma elusid ja traditsioonide iket murda.

Parlamendi president õnnitles kolme konkursi finalisti ja auhinna võitnud filmi režissööri Deniz Gamze Ergüveni ning tema meeskonda ning ütles: “Need kolm väga erinevat filmi esitavad fundamentaalseid küsimusi: kuidas peaks meie emigratsiooni kontinent muutuma immigratsiooni kontinendiks? Mis on naiste roll ühiskondades meie lähiriikides? Kuidas majanduskriis õõnestab meie elusid? Need Euroopa filmid on väärt meie toetust ja ma olen uhke, et Euroopa Parlament toetab ka sel aastal nende filmide võimalikult laia levikut.”

Teised filmiauhinna finalistid olid: Vahemere Odüsseia (režissöör Jonas Carpignano) ja Õppetund (režissöörid Kristina Grozeva and Petar Valchanov). LUX filmiauhinna võitja valivad igal aastal Euroopa Parlamendi saadikud.

Filmiauhind LUX on Euroopa Parlamendi auhind Euroopa filmidele, mida antakse välja eesmärgiga pöörata rohkem tähelepanu ELi poliitikatele ja edendada Euroopa filmide levikut. Parlament rahastab kõigi kolme lõppvooru jõudnud filmi tõlkimist 24 ELi ametlikku keelde ja subtitreerimist.

Kolme finaalvooru jõudnud filmi näidatakse LUX filmipäevadel, mis toimuvad septembrist detsembrini.

Allikas: Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis