Esita küsimus elik@nlib.ee

Särekanno: Eesti peab oma senist kurssi pagulaspoliitikas muutma

12.06.2015

Täna hommikul riigikogu konverentsisaalis toimunud avalikul kuulamisel Euroopa rände tegevuskava teemal tõdes migratsiooniekspert Uku Särekanno, et kui seni on olnud Eesti pagulaspoliitika põhimõte hoida status quo’d võimalikult kaua, siis nüüd on olukord Euroopas selline, et ka Eestil tuleb oma senist kurssi mõnevõrra muuta.

Särekanno ütles, et pagulasteema on üks Euroopa Liidu kriitilisemaid kriise, millele ei pruugi lõppu paista veel järgmised viis või kümme aastat.

“Euroopa Liidu valijad on väga tundlikud, migratsiooniküsimus ärritab kodanikke kõige enam. Selge on see, et nõudlus ja pakkumine on paigast ära,” selgitas Särekanno, kinnitades, et möödunud aastal esitas Euroopa Liidule varjupaigataotluse 626 000 inimest, mida on kaks korda rohkem kui aasta varem.

Särekanno selgitas, et olukorra muudavad keeruliseks segavood, st kaitset paluvad nii sõjapõgenikud, kes seda tõepoolest hädasti vajavad kui ka need, kes Euroopasse lihtsalt paremat elu ja palka otsima tulevad.

“Süsteemi kuritarvitatakse massiliselt. Ligikaudu pooled, kes varjupaika taotlevad, saavad ka tunnustuse ehk võetakse vastu. Meile peab olema selge, mille alusel ümber jagatakse, sest pole mingit põhjust tunnustada illegaalset rännet,” ütles Särekanno.

 

Loe edasi: uudised.err.ee