Esita küsimus elik@nlib.ee

Rollimängud ja kino: EL kavandab Tallinna kolme miljoniga külastuskeskust

22.12.2017

Euroopa Liit plaanib kolme miljoni euro eest rajada Tallinnas asuvasse Euroopa Liidu Majja kõrgtehnoloogilise külastuskeskuse, millega demonstreerida Euroopa Parlamendi ja EL-i olulisust ja tähtsust, kirjutab rahvusvaheline väljaanne Politico.

Europarlamendi kommunikatsiooniosakonnast väljastatud dokumendi kohaselt plaanib EL rentida Rävala puiestee 2 asuvas hoones täiendavalt üüripinda, kuhu rajatakse teabekeskus “Europa Experience” (Euroopa kogemus), millesarnased on praegu olemas Berliinis ja Strasbourg’is.

Baasinvesteeringuks on eeldatud 2,8 miljonit eurot, iga-aastasteks tegevuskuludeks on plaanitud 580 000 eurot, mis kaetakse 60 protsendi ulatuses Euroopa Komisjoni ning 40 protsenti europarlamendi eelarvest.

Rajatavas külastuskeskuses saaksid kooliõpilased rollimängu raames olla üheks päevaks Euroopa Parlamendi liikmed. Keskuses oleks multifunktsionaalne konverentsikeskus, interaktiivsed europarlamendi liikmete profiilid ning 360-kraadine kino “koos emotsionaalse filmiga, mis kujutab Euroopa Parlamenti kui tugevat, nooruslikku ning läbipaistvat institutsiooni, mis vastab oma kodanike vajadustele ja küsimustele”.

Loe edasi: err.ee