Esita küsimus elik@nlib.ee

Rõivas: Suurbritannia ja Euroopa Liidu kokkuleppega võib ka Eesti rahul olla

20.02.2016

Peaminister Taavi Rõivas, kes osales samuti läbirääkimistel, ütles, et Euroopa Liidu ja Suurbritannia kokkuleppega jõuti heale lahendusele, millega võib ka Eesti rahul olla.

Rõivas selgitas “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et viimases faasis olid kõige teravamalt laual küsimus lastetoetuste indekseerimisest, küsimus sellest, milline on Londoni kui maailma ühe olulisema finantskeskuse õigused, samuti muud küsimused, mis puudutavad Suurbritannia ettepanekuid Euroopa Liitu reformida.

“Ma ütleks, et kokkuvõttes see, mis kokkuleppele jõuti, on väga hea lahendus ja sellega võib ka Eesti rahul olla,” kinnitas ta.

Rõivase sõnul on Suurbritannia loogiline osa Euroopa Liidust ja riigi jäämine liitu oleks mitte ainult brittide endi, vaid ka kogu EL-i ja ka Eesti huvides.

Rõivase hinnangul ei antud kokkuleppega Suurbritanniale eriõiguseid. “Pigem küsimus on sellest, et Suurbritannial on vaja ka selgitada oma inimestele, miks EL-is jätkamine on nende kõigi huvides ja seetõttu loogiline, et nende soovidele on teatud määral võimalik vastu tulla,” rääkis peaminister.

Rõivas usub, et Suurbritannia saavutatud kokkulepe ei anna teistele riikidele mõtteid samasugusteks ettepanekuteks.

“Ma arvan, et see, et me jõudsime peale pikki ja pingelisi kõnelusi ühisele lahendusele, näitab, et EL on ühtne, EL-is on mõistmist ka sellistel puhkudel, kui ühel konkreetsel liikmesriigil on kodus mõni mure. Antud juhul oli David Cameronil mure, et tema riigis on kasvav hulk inimesi, kes soovib EL-ist lahku lüüa. Loomulikult me toetasime Cameroni tema kampaanias Suurbritannia jäämiseks EL-i. Ma arvan, et see on täpselt sama palju meie huvides kui Cameroni huvides,” selgitas Rõivas.

Eestlaste huvisid tema sõnul Suurbritannia kokkulepe ei kahjusta.

 

Loe edasi: uudised.err.ee