Esita küsimus elik@nlib.ee

Rõivas Postimehele: erimeelsused ELis on, kuid neist tulebki rääkida

19.09.2016

16.09.16

Vaja on vähem lubadusi ja rohkem elluviimisi, kirjeldas Eesti peaminister Taavi Rõivas täna Bratislavas kohtunud Euroopa Liidu 27 liikmesriigi valitsusjuhi ja riigipea suhtumist.

«Eksistentsiaalseid küsimusi on laual palju. Täna leppisime kokku teemaderingi, millele me keskendume. Üldine meelsus oli see, et vaja on vähem lubadusi ja rohkem elluviimist,» märkis Rõivas Postimehele pärast Slovakkia pealinnas toimunud ELi 27 liikmesriigi kohtumist, kuhu polnud kutsutud ühendusest juunikuisel referendumil välja astuda otsustanud Ühendkuningriigi valitsusjuhti Theresa Mayd.

Muu hulgas leppisid ELi liidrid täna kokku, et ühenduse välispiiride üle tuleb saavutada senisest suurem kontroll. Selleks peaksid liikmesmaade jõustruktuurid senisest enam omavahel infot vahetama, samuti soovitakse ühtlustada andmesüsteeme, luua ELi reisiteabe ja reisiloa süsteem ning tagada, et loodav ELi ühine ranna- ja piirivalveagentuur oleks aasta lõpuks valmis kiirelt reageerima. Kõik need sammud peaksid võimaldama ELi välispiiri senisest paremini kontrollida, ära hoidma soovimatu rände ning uued terrorirünnakud.

Loe edasi: postimees.ee