Esita küsimus elik@nlib.ee

Rõivas: Luksemburg on teinud rändekriisis eesistujana head tööd

25.09.2015

Peaminister Taavi Rõivas ja Luksemburgi parlamendi spiiker Mars di Bartolomeo arutasid tänasel kohtumisel päevakajalisi Euroopa Liidu teemasid ning majandusküsimusi.

“Eestil ja Luksemburgil on palju ühist, näiteks ühine arusaam majandusküsimustes,” ütles peaminister Rõivas. Peaminister nentis, et Eesti ja Luksemburg on mõlemad Euroopa madalaima töötuse tasemega riikide seas ning selle tulemuseni on viinud tasakaalus eelarve ning finantsdistsipliin, mis mõlemad mõjutavad majandust positiivselt.

Migratsioonikriisist rääkides ütles Rõivas, et kriisi lahendamisel peavad osalema kõik Euroopa Liidu liikmesriigid, proportsionaalselt oma võimetele. Ta lisas, et praegu peame eelkõige keskenduma inimeste aitamisele ja kiiresti elluviidavatele tegevustele.

“Paralleelselt tuleb meil tegeleda ka kriisi algpõhjustega, et inimesed ei peaks enam sõja eest põgenema. Samuti tuleb suurendada Süüria naaberriikides asuvate põgenikelaagrite toetamist,” rääkis Rõivas.

Peaminister tunnustas Luksemburgi selle eest, kuidas riik on suhtunud migratsiooni kui võimalusse.

“Luksemburg juhib Euroopa Liidu eesistujamaana praegu kõiki diskussioone aktuaalsetel teemadel. Luksemburgi väärtustest on palju õppida nii majandus- kui ka sotsiaalküsimustes,” ütles Rõivas.

 

Allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo