Esita küsimus elik@nlib.ee

Rõivas EL saadikutele: Euroopa Liit on sunnitud jätkama sanktsioonidega Venemaale

08.12.2015

Peaminister Taavi Rõivas ütles tänasel kohtumisel Euroopa Liidu liikmesriikide ja kandidaatriikide saadikutega, et Euroopa Liit on sunnitud jätkama sanktsioonidega Venemaa vastu, sest Minskis tehtud kokkuleppeid ei täideta.

“Kuna Ukraina idaosa ja Krimm on endiselt okupeeritud ja Minski kokkuleppeid relvarahuks ei ole täielikult täidetud, on Euroopa Liit sunnitud jätkama sanktsioonidega Venemaa vastu,” ütle Rõivas.

Rõivas rõhutas, et vaatamata sellele, et Euroopa naabruses on kriisid süvenenud, näiteks Süüria kodusõda, peab Ukraina olema jätkuvalt EL-i radaril.

Kommenteerides olukorda Schengeni piiridel ütles Rõivas, et Euroopa riigid peavad tegema kõik selleks, et kaitsta välispiire ja hoida sisepiirid avatud. “Hästi lõimunud ja avatud Euroopa Liit on väärtus, mis ei väljendu vaid võimaluses reisida, vaid aitab kaasa ka inimeste heaolu ja võimaluste kasvule,” ültes peaminister Rõivas.

Rõivas tunnustas Luxemburgi ka Euroopa Liidu nõukogu eesistumise eduka läbi viimise eest keerulisel ajal.

Euroopa Liidu liikmesriikide ja kandidaatriikide lõuna formaadis kohtumine on kokku kutsutud Luxemburgi eesistumise lõpetamiseks.

 

Allikas: Valituse kommunikatsioonibüroo