Esita küsimus elik@nlib.ee

Riigisekretär tutvustas Bulgaaria asepeaministrile Eesti eesistumise ettevalmistusi

03.11.2016

02.11.2016

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ettevalmistava komisjoni juht, riigisekretär Heiki Loot tutvustas eile, 1. novembril Bulgaaria asepeaminister Meglena Kunevale eesistumise ettevalmistuste seisu. Bulgaaria võtab Eestilt eesistumise üle 2018. aasta alguses.

Loodi sõnul on eesistumise ettepoole nihkumisega tulnud teha suuri ümberkorraldusi, kuid Eesti ettevalmistused sujuvad hästi. Kuneva rääkis, et Bulgaaria keskendub praegu oma eesistumise fookusteemade väljaselgitamisele. Kohtumiselt jäi kõlama, et nii Bulgaariale kui Eestile on olulised teemad sise- ja digiturg, ränne, julgeolek, energialiit, naabruspoliitika ja EL-i tulevik.

Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats märkis kohtumisel, et eesistumise ajal on oluline keskenduda päevakajalistele teemadele, kus on võimalik saavutada edasiminekut, sest inimesed soovivad näha, et EL toimib ja 28 riiki suudavad kokkuleppele jõuda.

Vabariigi Valitus arutab Eesti eesistumise võtmeteemasid detsembris. Sellele järgneb arutelu Riigikogus  ja laiemas avalikkuses.

Bulgaarialt võtab eesistumise üle Austria. Eesti, Bulgaaria ja Austria teevad eesistujatena tihedat koostööd, et hoida EL-is tähelepanu all teemasid, mis on olulised kõigile kolmele riigile.

Allikas: eesistumine.ee