Esita küsimus elik@nlib.ee

Riigikogulased leiavad, et Eestil on õigus ise pagulaste üle otsustada

15.05.2015

Valitsus kujundab Eesti seisukoha Vahemere paadipõgenike vastuvõtmise osas mai lõpus, siis läheb valitsus otsusega riigikokku. Mitmed parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed ei poolda kvoodi alusel põgenike vastuvõtmist.Poliitikud leiavad, et Eestil on võimalus ja õigus pagulaste Eestisse paigutamise üle otsustada.

Euroopa komisjon tegi Eestile kaks ettepanekut, neist üks ehk ümberasustamise programm puudutab pagulasi, kes pole veel Euroopa Liitu jõudnud ja on Põhja-Aafrika ning Lähis-Ida põgenikelaagrites Neist tuleks Eestil vastu võtta 326 inimest.

“Riik peab saama ise otsustada selle üle ja kvoodisüsteem antud hetkel ei ole õiglane, arvestades meie riigi väiksust ja meie riigi võimalusi,” ütles Monika Haukanõmm Vabaerakonnast.

EKRE esindaja Jaak Madison ütles, et nende erakond kvootide määramist ei toeta. “EKRE ei toeta absoluutselt mitte mingil moel kvootide määramist ja meie hinnangul on see järjekordne suveräänsuse ja iseseisvuse ära andmine,” märkis ta.

Euroopa Liidu asjade komisjoni keskerakondlasest liige Rein Ratas ütleb, et Eesti peaks põgenikesse mõistvalt suhtuma, kuid arvestama ka oma võimalusi.

“Ma lähtuksin sellest positsioonist, et meie Eestis peaksime pagulasi vastu võtma nii vähe kui võimalik ja nii palju, kui on hädavajalik,” lausus Ratas.

 

Loe edasi: uudised.err.ee