Esita küsimus elik@nlib.ee

Ratase sõnul on Eestil tähtis roll Euroopa digitaalsel arengul

26.06.2017

Peaminister Jüri Ratas ütles Euroopa Ülemkogul esinedes, et majanduskasvu hoogustamiseks ja inimeste heaolu tõstmiseks tuleb ära kasutada kõik üleilmsed digitaliseerimisvõimalused ja Eestil on selles osas kanda määrava tähtsusega roll.

“Digiteemad on läbivad ka Eesti EL-i Nõukogu eesistumisel, mis algab juba kaheksa päeva pärast. Seetõttu on mul hea meel, et mu Euroopa kolleegid tajuvad nende olulisust ja on valmis digitaalse ühtse turu teemadega jõuliselt edasi minema,” ütles Ratas valitsuse kommunikatsioonibüroo vahendusel. Ratas lisas, et arutelu jätkub Tallinnas 29. septembril toimuval digiteemalisel tippkohtumisel.

Ratase sõnul kinnitas Ülemkogu tugevalt liikmesriikide poolt võetud kohustust rakendada kiiresti ja täielikult Pariisi kliimakokkulepet ning juhtida globaalset kliimamuutustevastast võitlus.

“Pariisi kokkulepe jääb kliimamuutustega võitlemise nurgakiviks ning see tuleb ellu rakendada. Kokkulepe on võtmetähtsusega element Euroopa tööstuse ja majanduse kaasajastamise jaoks,” märkis Ratas.

Seekordne Ülemkogu keskendus eelkõige Euroopa liidrite poolt Bratislavas ja Roomas kokkulepitu rakendamisele. Et tugevdada Euroopa globaalset haaret ning samas ka Euroopa julgeolekut ja kaitset keerulises geopoliitilises keskkonnas, leppis Ülemkogu kokku vajaduses alustada alalise struktureeritud kaitsekoostööga (PESCO) ning EL-i kiirreageerimisvahendite tugevdamisega.

 

Loe edasi: uudised.err.ee