Esita küsimus elik@nlib.ee

Rail Balticu ehitus sai 442 miljoni suuruse rahasüsti

24.11.2015

Täna allkirjastasid kolme Balti riigi esindajad 442 miljoni euro väärtuses lepingu Euroopa Liidu ameti INEA-ga. Sellega pandi nurgakivi esimese ehitusperioodi algusele, mis tähendab, et kiir-raudtee ehitus peaks algama viie aasta pärast.

Lepingu sõlmimisega alustatakse Rail Balticu esimest ehitusetappi, kus tehakse tehnilisi uuringuid, võõrandatakse maad, tehakse esimesed ehitustööd. Lisaks kulutatakse 442 miljonist osa ka projektijuhtimise toetusele, järelevalvele, avalikele tutvustustele ning arutelude läbiviimisele.

Esimene etapp “Rail Balticu ehituse ettevalmistamine ja alustamine” kestab 2020. aastani, selleks ajaks peaks olema lõppenud raudtee ala tehniline projekteerimine, saadud kätte ehitusload ning ostetud ära maad, millele Rail Balticut rajatakse. Viie aasta pärast loodetakse alustada ka esimeste ehitustöödega osades lõikudes eestis, raudtee keskses osas Riia lähistel ning Läti-Leedu piiri ääres Kaunase ja Panevežyse vahelisel lõigul.

Rail Balticu rajamiseks lõid Eesti, Läti ja Leedu ühis aktsiaseltsi RB Rail, mis vastutab riikide-ülese tegevuse korraldamise eest ehk ettevõte projekti rahastamise ja juhtimise eest ning on kohustatud jälgima, et Rail Balticu rajamise käigus ei rikutaks Balti riikide seadusi.

Loe edasi: uudised.err.ee