Esita küsimus elik@nlib.ee

Rahandusminister Sven Sester: ELi majandus- ja rahaliidu tulevik on eesistumise ajal oluline teema

07.04.2017

Rahandusminister Sven Sester on täna ja homme Euroopa Liidu eesistujamaal Maltal, kus toimub EL-i majandus-rahandusnõukogu Ecofin mitteametlik kohtumine ja euroala riikide rahandusministrite koosolek. Täna hommikul esines Sester mõttekoja Eurofi kõrgetasemelisel seminaril majandus- ja rahandusliidu tuleviku arutelu paneelis.

„Majandus-rahandusliidu tulevik on meie kõigi jaoks oluline teema,“ ütles Sester oma sõnavõtus. Minister lisas, et euro on ennast tõestanud stabiilse valuutana, mis aitab võrrelda hindu ning on suurendanud kaubavahetust, toetanud pikaajalisi investeeringuid ja majanduskasvu. „Praegu on nii ELis kui euroalas olemas tööriistakast, mille alusel edasi liikuda, kuigi selle täielik potentsiaal pole veel ära kasutatud,“ sõnas ta. „Liit peaks arenema samm-sammult, keskenduma kehtivate reeglite täitmisele. Suurenev usaldus loob seejärel eeldused integratsiooni süvenemiseks. Oleme valmis aruteludes osalema ning juhtima ka ise eesistumisperioodil ministrite tasandi kõnelusi.“

Tänasel eurorühma ministrite kokkusaamisel Maltal on päevakorras investeeringute suurendamine, ministrid saavad ülevaate Kreeka majanduse kohandamise programmi teise ülevaatuse seisust ning Küprose programmi järgsest teisest ülevaatusest. Lisaks arutavad ELi rahandusministrid koosolekutel Euroopa pankade laenupoliitikat ja viivislaene ning maksusüsteemi võimalusi majanduskasvu tugevdamiseks.

Sester kohtub Maltal kahepoolselt ka Euroopa Parlamendi majandus- ja rahanduskomitee esimehe Roberto Gualtieri ning Briti rahandusministri Philip Hammondiga.

Allikas: eesistumine.ee