Esita küsimus elik@nlib.ee

Rahandusministeerium ootab arvamusi ELi kapitaliturgude liidu algatuse kohta

24.03.2015

Rahandusministeerium ootab 3. aprilliks asjaosaliste arvamusi ELi kapitaliturgude liidu kohta.

Kapitaliturgude liit on Euroopa Komisjoni algatus, mille konsultatsioonide käigus uuritakse liikmesriikidelt ja spetsialistidelt, kuidas kõige paremini mitmekesistada majanduse rahastamisvõimalusi, parandada ettevõtjate ligipääsu neile ning kaotada tõkked piiriülestelt investeeringutelt. Eile toimus ministeeriumis seda tutvustav seminar.

Seminaril selgitasidThomas Auväärt, Valner Lille ja Ardo-Heiki Ingar rahandusministeeriumi finantsturgude poliitika osakonnast Euroopa Komisjoni algatuse sisu, turuosalised rääkisid Eesti kapitaliturgude olukorrast üldiselt ning lahkasid seda ja võimalikke vajalikke muudatusi investori, ettevõtja ja kapitali vahendaja seisukohast. Ettekanded ja viited Euroopa Komisjoni konsultatsioonidele.

„Kapitaliturgude liidust oleks Eestil kasu, kui see aitaks parandada väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate rahastamisvõimalusi ja konkurentsivõimet,” kommenteeris rahandusministeeriumi finantsturgude poliitika osakonna peaspetsialist Ardo-Heiki Ingar. „Pangaväliste rahastamisallikate kujundamisel on oluline leida mõistlik tasakaal investorite õiguste ja ettevõtjate kohustuste vahel. Kindlasti aitab sellele kaasa investorite ja ettevõtjate teadlikkuse tõstmine.“

Rahandusministeerium ootab kõigi asjaosaliste arvamusi kapitaliturgude liidu kohta hiljemalt 3. aprilliks. Nende põhjal kujundatakse võimalikud Eesti seisukohad, mis saadetakse enne valitsuses kinnitamiseks veelkord osapooltele arvamuse avaldamiseks. Oma arvamused saab Euroopa Komisjonile ka otse saata. Euroopa Komisjoni konsultatsiooni tähtaeg on 13. mail, suvel toimub tulemuste arutamiseks konverents, misjärel algavad võimalikud seadusandlikud sammud.

 

Allikas: Rahandusministeerium