Esita küsimus elik@nlib.ee

European Integration and new Anti-Europeanism. II : The 2014 European election and new anti-european forces in southern, northern and eastern Europe

edited by Patrick Moreau and Birte Wassenberg

http://www.ester.ee/record=b4645632*est
Stuttgart : Franz Steiner, 2016
236 lehekülge
ISBN 9783515114554

Sisukord

2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel sai selgeks, et Euroskeptitsism ei ole võõras ühelegi Euroopa Liidu liikmesriigile. Negatiivse kuvandi tekitajaid on mitmeid, alustades 2008. aasta majanduskriisi ja probleemse ühisraha tekkega ning lõpetades liikmes- ja kanditaatriikide pingete ja pagulaskriisiga.

Raamatus räägitakse kolmest Euroopa Liidu piirkonnast, mille alusel on raamat kolmeks osaks jagatud. Esimeses osas keskendutakse Vahemere-äärsetele riikidele, teises osas Skandinaaviamaadele ja Austriale. Raamatu kolmandas osas räägitakse aga Kesk- ja Ida-Euroopast, sealhulgas ka Baltimaadest. Otsitakse seoseid ja erinevuseid Põhja- ja Lõuna-Euroopa euroskeptilistes vaadetes ja äärmusliikumiste tegevustes.

Raamat sisaldab Toomas Alatalu artiklit “Estonia: Party-Based EU Loyalty, Our-Guy-In-EP-Based Euroscepticism and the Russian’s Attitude still Unclear”.

Tagasi