Esita küsimus elik@nlib.ee

President Tajani Eestis: parlament on valmis koostööks, et tagada edukas eesistumine kogu ELi jaoks

31.05.2017

„Oleme teie käsutuses ja valmis tegema koostööd, et Eesti esimene eesistumine oleks võimalikult edukas kogu Euroopa Liidu jaoks,“ ütles EP president Antonio Tajani teisipäeval Eestis.

Parlamendi presidendi Tajani ja fraktsioonide esindajate visiidi eesmärgiks oli tutvuda Eesti eesistumise prioriteetidega.

Teisipäeva, 30. mai hommikul toimus Tajani ja peaminister Jüri Ratase kahepoolne kohtumine, pärast mida kogunesid ühisele arutelule parlamendi esimeeste konverentsi ja Eesti valitsuse liikmed.

Kohtumisel oli päevakorral võitlus terrorismiga, ELi välispiiride kaitse ja rändepoliitika eelkõige Aafrikas toimuvate arengute kontekstis. Sotsiaalküsimuste juures keskenduti noorte tööhõivele.

„Digitaliseerimine muudab Euroopa konkurentsivõimelisemaks. Digitaalne ühtne turg on meie jaoks suurepärane võimalus. Oleme väga õnnelikud, et Eesti eesistumine on selle teema valinud üheks enda prioriteediks,“ lausus Tajani pressikonverentsil pärast kohtumist valitsusliikmetega.

Seejuures on oluline inimeste digioskuste arendamine läbi koolitamise ja seda tehes ei tohi ära unustada vanemat põlvkonda, lisas Tajani.

Käsitletud teemade hulka kuulusid ka kliimamuutustega tegelemine ja Brexit. „Peame Brexiti küsimuses jääma ühtseks. Ühtsena jõuame õiglase lahenduseni,“ märkis Tajani.

Päeva teises pooles kohtusid Tajani ja fraktsioonide esindajad Riigikogu liikmete ja president Kersti Kaljulaidiga.

Väitlus noortega

Pärastlõunal toimus EP esimeeste konverentsi osavõtul Tallinna Ülikoolis debatt noortega. Arutelu keskseks teemaks oli Euroopa tulevik.

”Teie – noored – olete Euroopa tulevik. Vajame paremat Euroopat ja meil tuleb teile see tulevik tagada,“ lausus Tajani. Ühtlasi rõhutas ta vajadust otsekontaktiks kodanike ja ELi institutsioonide vahel.

Eestis viibis visiidil Euroopa Parlamendi esimeeste konverents, kuhu kuuluvad president ja fraktsioonide juhid või nende esindajad. Tegemist on EP peamise poliitilise organiga, mis vastutab parlamendi töö korraldamise ja õigusloome kavandamise eest.

President Tajani kõrval kuulusid delegatsiooni Esteban González Pons (EPP, ES), Maria João Rodrigues (S&D, PT), Roberts Zīle (ECR, LV), Guy Verhofstadt (ALDE, BE), Gabriele Zimmer (GUE/NGL, DE), Philippe Lamberts (Greens/EFA, BE), Peter Lundgren (EFDD, SV) ja Marco Zanni (ENF, IT).

Eestist saab kuueks kuuks ELi Nõukogu eesistujariik 1. juulil.

Allikas: europarl.europa.eu