Esita küsimus elik@nlib.ee

Prantsusmaa on huvitatud Eesti küberjulgeoleku kogemustest

25.01.2017

Siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort kohtus eile Prantsuse siseminister Bruno Le Roux’ga, kes kinnitas, et Prantsusmaa on huvitatud küberjulgeoleku vallas Eesti kogemusest õppimisest.

Prantsusmaal toimunud kohtumisel arutati, kuidas teha paremat koostööd küberjulgeoleku valdkonnas, kuna e-ohud on pea alati piirideülesed ja nõuavad ka rahvusvahelist koostööd. “Prantslased olid Eesti kogemusest vaimustunud ja tahaksid nendest õppida. Prantsuse siseminister avaldas soovi lähiajal Eestit külastada, et meie arengutega küberturvalisuse ja -julgeoleku valdkonnas põhjalikumalt tutvuda,” rääkis Koort. Prantsusmaa siseministeeriumis eile värskelt loodud küberjulgeoleku struktuuriüksus näitab teema olulisuse kasvu ka kogu Euroopa Liidus.

Kohtumisel osales ka Euroopa julgeolekuliidu volinik Julian King, kes avaldas lootust, et Eesti võtab peatselt Euroopa Liidu eesistumisel e-turvalisuse küsimustes eestkõneleja rolli. Ühiselt leiti, et Euroopa Liidu küberjulgeolekut puudutavad strateegiadokumendid vajavad uuendamist ning selles võiks Eesti olla võtmetähtsusega partner Euroopa Komisjonile. Koort kinnitas, et kübermaailmas ei ole riigi füüsiline suurus alati tema kübersuurusega võrreldav ja tõi näiteks Eesti soovi saada endale 10 miljonit e-residenti.

Kohtumisel osalenud rõhutasid põhiõiguste hoidmiseks ja kaitsmiseks tasakaalu leidmise olulisust isikuvabaduste ja turvalisuse vahel, kuna privaatsus on võimalik ainult demokraatlikus ja turvalises ühiskonnas.

Kohtumine toimus rahvusvahelise küberjulgeoleku foorumi FIC 2017 käigus, mille peateemaks oli sel aastal uued turvalised praktikad ja tehnoloogiad.

Allikas: eesistumine.ee